25 Kasım 2012 Pazar

Bir süredir kendi kendime değişik ojelerin peşinde koşup, tırnaklarımı süslemeye çalıştığım için arada tırnaklarımın fotoğraflarına çekiyorum.
Bu suretle ablama, ev arkadaşıma ve çevreme eziyet ettiğim doğrudur. Artık bunu globalleştirmek istediğimden işte yaptığım ilk denemelerden biri. 

Bunu ablamın nişanı için yapmıştım. Ne yazık ki arabada tangır tungur giderken cep telefonumun kamerası ile çekildiği için biraz net değil ve detaylar seçilemiyor...Bu da daha yakın ve net hali. Genel olarak nasıl yaptığıma gelecek olursak, oldukça basit.

Malzemelerimiz:
Flormar Supershine Miracle Colors U30
Flormar 387
Pamuk


U30'u önce sürüp iyice kuruyana kadar bekliyoruz. Tamamen kuruması çok önemli. Bu ojeyi kullanmamın nedeni hem siyah olup hem içinde de altın pırıltıları barındırdığından, bu uçlardan diplere doğru renk geçişini dengelemekti.

Daha sonra küçük bir pamuğu top yapıp fırçayla küçük bir bölgeye ama bolca 387'yi sürüyoruz. Biraz kağıda bastırarak fazlalığı alabiliriz. Hem de buğulu ve geçişli efekti rahatça sağlamış olacağız. Tırnağın uçlarına yoğun   , ortalarına doğru hafifçe pamuğu pıt pıt pıt diye değdiriyoruz. Eğer pamuğun üzerindeki yeterli gelmez olursa, biraz daha fırçayla sürebiliriz.

ve TA DA !!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder